Skimmery

Skimmery

Skimmery do bazénů slouží k tomu, aby vtáhly vodu z bazénu přes hadici do pískové nebo kartušové filtrace.

Skimmery pro bazény jsou částí bazénu, která se nachází na úrovni hladiny vody a jejich funkce je dovést vodu do filtračního zařízení. Každá značka bazénu má svoje vlastní modely skimmerů, které odpovídají modelům bazénu.

Skimmery pro bazény. Co musíme vědět?

Skimmery pro bazény jsou složené z mnoha částí, které musí tvořit uzavřený vodotěsný celek, aby voda správně prošla do filtračního zařízení, aniž by někde unikala.

Skimmery


Skimmery pro bazény se připevňují v místě, kde je pro ně připravený otvor v ocelovém plechu, který musí dopovídat velikosti skimmeru. Tento otvor bývá připravený výrobcem s přesnými rozměry tak, aby instalace skimmeru byla snadná a bezpečná.

Tato část bazénu je složena z několika dílů. Jeden z nejdůležitějších je nádoba, která odvádí vodu k filtračnímu zařízení. Často mívají mřížku, která zachytí listy a jiné nečistoty, které plavou na hladině, aby se nedostaly do filtračního zařízení. Tato nádoba s mřížkou je také mnohdy používaná pro umístění chlorových tablet pro ošetření vody.

Jedna z částí skimmeru, která je nejvíce choulostivá je spojení otvoru v ocelovém plechu pod úrovní hladiny vody. Je nutné zaručit vodotěsnost této části, aby tudy neunikala voda a k tomu mají většinou dva díly z plastu a těsnící gumou, které se k sobě přišroubují každý z jedné části, vnější a vnitřní, otvoru.

Pro instalaci a výměnu skimmeru musíme nejdříve snížit hladinu vody pod jeho otvor, odšroubujeme starý skimmer v případě výměny a přišroubujeme nový. Je důležité, abychom se ujistili, že bazénová fólie je uvnitř rámečku skimmeru a těsnící guma správně sedí podle návodu u každého modelu. Následně můžeme připojit filtrační zařízení. Jedná se o velmi snadnou instalaci, kterou můžete mít za chvíli hotovou.

Existují modely různých barev tak, aby zapadly do celkové estetiky některých bazénů, jako jsou například bazény dřevěné, nebo s dekórem dřeva. Pro ně existují skimmery světle hnědé barvy tak, že splynou s okolím a vytvoří jednotný estetický celek.

K dispozici máte modely hlavních značek tak, že u nás najdete katalog těchto dílů pro instalaci, nebo výměnu od Intex, Toi a Gre.

Filtrující skimmer jsou speciální skimmer, které zahrnují skimmer a kartušovou filtraci tak, že je jejich instalace mnohem snadnější. Můžeme zapomenout na hadice, které vedou z jednoho místa do druhého. Vše je zahrnuto v jednom v uzavřeném filtrujícím celku. Voda projde rovnou ze skimmeru kartušovou filtrací, která je pod ním a odtamtud přímo vratnou tryskou zpět do bazénu.

Přístup ke kartušovému filtru pro jeho údržbu a výměnu je rychlý a pohodlný vrchem. Jak Gre, tak Toi nabízí filtrující skimmer ve velikostech, které se přizpůsobí některým z modelů nadzemních bazénů.

Průměrné hodnocení zákazníků 4,9 o 5 na 207 názory (Názory našich zákazníků přeložené do ČEŠTINY)
   Skimmer pro nadzemní bazény s vratnou tryskou bílý Gre AR100
   Bazénová fólie Gre pro oválné bazény o 610x375 cm - Vyberte si velikost vašeho bazénu:610x375x120 Modrá 40/100 Overlap FSPROV610
 MANUEL (JAEN) el 16/03/2024 ... ""
   Skimmer pro nadzemní bazény s vratnou tryskou bílý Gre AR100
   Bazénová fólie Gre pro oválné bazény o 5 metrech. - Vyberte si velikost vašeho bazénu:500x300x120 Modrá 30/100 Overlap SP5103F
 DAVID (MACEDA) el 26/02/2024 ... "Vše v souladu"
   Skimmer pro nadzemní bazény s vratnou tryskou bílý Gre AR100
   Bazénová fólie Gre pro oválné bazény o 730x375 cm - Vyberte si velikost vašeho bazénu:730x375x120 Mozaika 50/100 S límcem FPROV736
 MARCEL (13600 LA CIOTAT) el 25/01/2024 ... "S objednávkou a dodáním jsem spokojen. Nyní nemohu vyjádřit svůj názor na podšívku. V prvním emailu píšete, že mám otevřít přílohu faktury, ale žádná faktura tam není. S pozdravem"
   Skimmer pro nadzemní bazény s vratnou tryskou bílý Gre AR100
   Vodní čerpadla Gre Premium - Starý Model - Možnosti: 0.75 CV 17 m3/h PP076H
   Náhradní Díly Pískové Filtrace Gre FA6080 - (5) VALVULA6V
 DIDIER (SAINTE GENEVIÈVE DES BOIS) el 31/10/2023 ... "Omlouváme se za pozdní odpověď. Děkuji vám za vaši práci"
   Skimmer pro nadzemní bazény s vratnou tryskou bílý Gre AR100
   Bazénová fólie Gre pro kulaté bazény s průměrem 350 cm. - Vyberte si velikost vašeho bazénu:350x120 Modrá 30/100 Overlap SP3550F
 ALEXANDRA (SCHÖLLNACH) el 07/10/2023 ... "Sice se vyskytly problémy s dodáním, ale nakonec bylo vše perfektní!"