Rady pro nákup nadzemního bazénu

Při nákupu nadzemního bazénu je třeba brát v úvahu některá preventivní opatření. Z toho důvodu jsme připravili tuto krátkou příručku k nákupu nadzemního bazénu , abyste byli dobře informováni.

Terén, kde chcete bazén nainstalovat musí být PEVNÝ A ODOLNÝ, nesmíme instalovat bazén na balkónech, měkkém terénu, nebo terénu s výplní. Terén musí být úplně ROVNÝ A HLADKÝ (nesmí mít díry, trávu, kořeny nebo kameny, které by mohly propíchnout bazénovou fólii).

K instalaci se doporučuje, aby jí realizovali dvě, nebo tři dospělé osoby, vybrat den s bezvětřím a bez vysokých teplot (v ranních hodinách). Doba instalace může být různá podle velikosti bazénu.

Nezapomeňte, že bazén s 1000 litry vody = 1 metr čtvereční = 1000 kg.

Výběr Místa Umístění.

Musíme zvolit slunné místo poblíž připojení na vodu (k naplnění bazénu) a poblíž odtoku (k vypuštění bazénu) a poblíž elektrického připojení (pro připojení filtrace). V místě by nemělo být podzemní vedení vody, elektřiny, nebo plynu a mělo by se jednat o místo bez rizika zavodnění v případě silných dešťů. Instalace by neměla být pod elektrickým vedením a doporučuje se, aby se jednalo o místo v závětří a beze stromů, kvůli znečištění vody listy, prachem atd.

Příprava terénu k instalaci.

Po výběru místa máme dvě možnosti instalace.

A) Umístit instalaci na betonovou, nebo cementovou desku zcela hladkou a vyrovnanou (DOPORUČUJEME).

B) Můžeme instalaci umístit na terén s následujícími opatřeními:

1.- Vyznačit místo, které použijeme k instalaci nadzemního bazénu. Musíme brát v úvahu, že se doporučuje nechat alespoň 50 cm okolo bazénu. V případě oválných a obdélníkových bazénů tato vzdálenost může být i 1 metr kvůli podpěrám.

K tomu budete potřebovat nástroje: šroubovák, provaz, trychtýř a mouku.

2.- Vyrovnat z terénu, který použijeme musíme pro vyrovnání ubrat, ne přidat zeminu. Očistíme ho od kamenů, kořenů atd. a udusáme hlínu až bude pevná a rovná.

Potřebné nářadí: Rýč, lopatu a vodováha.

3.- Konečná úprava: Když budete mít takto připravený terén, posypete ho přesetým pískem (maximálně 1 cm) a pokropíte ho vodou, aby se spojil. Znovu ověříme, že je terén vyrovnaný.

Nástroje a materiál, které budete potřebovat: zahradní válec, vodováhu, lopatu, písek a vodu.

Nástroje potřebné k montáži nadzemního bazénu.

Kromě již zmíněného nářadí, budete potřebovat rukavice (abyste se neřízli), křížový šroubovák, metr, řezák, sadu klíčů a kolíčky na prádlo.

Údržba Nadzemního Bazénu

Je důležité pravidelně kontrolovat několik částí bazénu:

- Aby bazénová fólie byla čistá.

- Aby hadice byly dál dobře připojené a nekapala z nich voda.

- Aby byly schůdky dobře nainstalované.

- Šroubky utáhnuté.

- Aby filtrace správně fungovala.

- Testovat každý týden úroveň pH a chlóru ve vodě a případně jí upravit, aby byla optimální.

Ukončení letní sezóny Bazénu

Po ukončení letní sezóny máme dvě možnosti:

A) Nechat bazén smontovaný: Plný vody, se speciálním zazimovačem pro bazény, přikrytý zimní krycí plachtou a odpojený od filtrace, kterou uchováme v suchém a čistém prostředí. Vypustit vodu 5 cm pod skimmer a zavřít vratnou trysku šroubovým uzávěrem, který bývá u filtrace. Dávat pozor, aby se na krycí plachtě nehromadily listy ani voda.

B) Rozmontovat bazén: udělat obrácený postup montáže bazénu. Vyčistit všechny jeho součásti, osušit je a uložit na čistém a suchém místě, kde není vlhko.

ZÁMĚR TÉTO PŘÍRUČKY JE DÁT OBECNÉ RADY. VZHLEDEM K VELKÉ ROZMANITOSTI NADZEMNÍCH BAZÉNŮ, NIKDY NEMŮŽE NAHRADIT NÁVOD K INSTALACI KONKRÉTNÍHO BAZÉNU. VŽDY SI PŘEČŤETE INSTRUKCE PŘED ZAHÁJENÍM MONTÁŽE VAŠEHO NADZEMNÍHO BAZÉNU.

Pro více informací navštivte: www.nadzemnibazeny.com

a náš kanál na

Canal Youtube