Podložky pod bazén

Podložky pod bazén

Podložky pod bazén chrání a prodlužují životnost fólie díky ochraně v místech největší zátěže.

Podložky pod bazén je příslušenství nadzemních bazénů, které doporučujeme našim klientům, aby prodloužily životnost jejich bazénové fólie. Spočívá v plastové desce, kterou položíme pod naší bazénovou instalaci a vytvoříme tak čistý povrch, na který se položí, aniž by měla přímý kontakt s něčím, co by mohlo propíchnout fólii našeho bazénu.

Podložky pod bazén chrání naší bazénovou fólii

Podložky pod bazén jsou velmi užitečným doplňkem pro nadzemní bazény. Položí se při jeho montáži a zůstanou tam, aby lépe chránily bazénovou fólii.

Podložky pod bazén


Bazénová fólie tvoří nádobu, která drží vodu v bazénu. Ačkoliv je vyrobena tak, aby vydržela vysokou zátěž, pod kterou bude při jejím používání, je vhodné na ní dávat zvlášť pozor. Při správné údržbě může vydržet léta. Jeden ze způsobů, jak se o ní starat je bez pochyb položit od první chvíle podložku pod bazén. Položením podložky pod bazén přidáme extra tloušťku podkladu, která lépe ochrání fólii. Použití podložky pod bazén je určitě velmi dobrá investice, protože chrání jednu z cenných částí bazénové instalace: bazénovou fólii.

Jakmile je podložka pod bazén položena a bazén umístěn, můžete odstranit přebytečnou část, aby byla vidět co nejméně. Také jí ale můžeme nechat přečnívat okolo bazénu, aby chránila naší zahradu od vody s chlórem, která z něho vycákne a ničí trávník.

Pro výběr správné podložky pod bazén musíte brát v ohled rozměr bazénu. Hlavní výrobci, jako je Gre nebo Toi, mají modely podložek s rozměry bazénových instalací, které prodávají. Můžete tak mít pod vaším bazénem jednotnou desku, která se zcela přizpůsobí rozměrům vašeho bazénu a zaručí vám tak lepší ochranu.

Jedno z doporučení při instalaci nadzemního bazénu je připravit správně vyrovnaný povrch z písku, nebo odolného betonu, aby měl co nejvíce hladký a pohodlný povrch, protože bude tvořit základ naší bazénové instalace. Ačkoliv tato základna není povinná a můžeme položit nadzemní bazén na povrch naší zahrady. V každém případě ale použitím podložky pod bazén, která pojme nerovné části povrchu a zajistí, že nebude mít žádné hroty a bazénová fólie tak bude mít co nejvíce rovný základ.

Další způsob ochrany dna jsou polyethylenové desky. Tyto díly mají menší rozměry, okolo jednoho metru, a zapadají do sebe díky zubatým okrajům jako puzzle. Tímto způsobem je můžeme poskládat až bude celý povrch pod našim bazénem pokrytý ať už je kulatý, oválný, nebo hranatý. Větší, nebo menší plochy, vždy pokryjeme jen tu část, kterou potřebujeme.